تغییر آدرس سایت لطمه جبران ناپذیری به بازدید میزند

چندتا از سایتایی که مدیریتشون با من بود رو بنا بدلایلی مجبور به تغییر آدرس شدم! همه آدرس قبلی رو ریدایرکت کردم به آدرس جدید؛ حتی مطالب رو بدون تغییر قالب و محتوا به آدرس جدید منتقل کردم.

همه چیز برای انتقال مهیا بود و انتقال رو انجام دادم اما غافل از یک فاکتور مهم؛ فاکتوری بنام دامین اتوریتی (domain authority) و پیج اتوریتی (page authority).
حالا این دامین اتوریتی و پیج اتوریتی چی هستند؟! بطور خلاصه میشه گفت دامین اتوریتی و پیج اتوریتی ارزش صفحه/آدرس دامنه رو بر اساس معیاری از قبیل عمر دامنه (هر چه بیشتر بهتر)، تعداد بک لینک‌ها از سایت‌های مشابه به اون صفحه، بازدید صفحه و...
اشتباه من این بود که دامنه‌ای قدمت چهار ساله داشت با پیج اتوریتی حدودا ۴۰ انتقال دادم به دامنه‌ای که ۷ روز از عمرش میگذشت و پیج اتوریتی اون ۱ بود!!!
چند هفته‌ی اول خیلی خوب و تقریبا همه بازدید کننده‌ها منتقل شدند به آدرس جدید و آدرس سایت در نتایج گوگل به آدرس جدید تغییر کرد اما بعد از ۴ یا ۵ هفته دیدم کم کم ۶۰ درصد ایندکس‌ها از گوگل حذف شده و بازدید سایت به نصف کاهش پیدا کرده.
بعد از کلی بررسی و... رسیدم به این چیزی که براتون عرض کردم.
پیج اتوریتی سایت و دامنه رو جدی بگیرید و تا حد امکان آدرس سایتتون رو تغییر ندید.
بعضی از دوستان معتقد هستند که پیج اتوریتی هم همانند ایندکس و رتبه الکسا با ریدایرکت کردن منتقل میشه! چیزی که در عمل به من نشون داده شد این بود که پیج اتوریتی منتقل نمیشه!!!